book, read, old

Knižnica

Knihy, Sv. písma, študijné materiály, katechetické pomôcky…to všetko nájdete v našej knižnici.

Podmienkou je byť aktívne učiacim katechétom / učiteľom náboženskej výchovy v našej arcidiecéze.

Výpožička sa realizuje na obdobie 3 mesiace.

Po uplynutí tejto doby je možné požiadať o jej predĺženie mailom alebo telefonicky.

Inak Vás budeme kontaktovať a žiadať o vrátenie.

Zoznam kníhStiahnuť

NOVINKY Z NAŠEJ KNIŽNICE

Kniha približuje tajomný vzťah medzi dieťaťom a Bohom, ako ho vidí autorka – medzinárodne uznávaná biblistka Sofia Cavalletti. Zároveň ponúka nahliadnuť do tzv. átria, špeciálne upravenej miestnosti pre Katechézy Dobrého Pastiera.

Kniha približuje princípy montessoriovskej metódy pri práci s deťmi v átiru – mieste, kde prebiehajú Katechézy Dobrého pastiera. Pripravené prostredie a vhodné sprevádzanie deťom umožňuje načúvať Božiemu hlasu, ktorý k nim hovorí osobne a v úplnej jednoduchosti.

Metodická pro-life pomôcka. Sedem krásnych fotografií vyvíjajúceho sa človeka v maternici, ku ktorým priradíte 28 kartičiek s faktami o jeho vývoji, v slovenskom a anglickom jazyku. Viac info na: www.neviditelnyclovek.sk

DVD obsahuje krátky záznam zo stretnutia, krátke videá z rómskych komunít, a video o blahoslavených Zefirínovi a Emílii.

CD chvál a worshipovej hudby s hlbokými textami vhodné na prácu s piesňou alebo ako pomôcka pri modlitbe.

Pastoračná pomôcka pre stretnutia rodín vo farnosti obsahuje príhovor pápeža Františka, predsedu Rady KBS, vysvetlenie loga a 7 praktických katechéz.

Brožúra vo formáte A4 ponúka tri katechézy zamerané na osobnosť misionára : 1. Nechať sa pozvať Ježišom, 2. Nechať sa učiť Ježišom, 3. Nechať sa poslať Ježišom. Materiál obsahuje metodiku a 4 farebné plagáty vo formáte A3.

Brožúra vo formáte A4 ponúka desať katechéz zameraných na to, ako si nájsť cestu ku chudobným alebo materiálne bohatým no chudobným v duchu. Materiál obsahuje metodiku a 5 farebných plagátov vo formáte A3.